Pozycjonowanie tekstów nieprawomyślnych

 1. Blog służy do umieszczenia swojej własnej stukaniny w wyszukiwarce Google.
 2. Do kolekcjonowania odsyłaczy mamy:
 3. Add to My Yahoo!
  Subscribe with Bloglines
  Subscribe in My MSN
  Subscribe in Rojo
  Add to Google
 4. Do bieżączki mamy IAR i portale
 5. Do dyskusji służą fora, których raczej nie widać w wyszukiwarkach. Żadne komentowanie na blogach nie zastąpi list dyskusyjnych. Tym niemniej fora przegrywają z blogami w wyszukiwarkach i w dodatku tylko nieliczne fora posiadają RSS.
 6. Pożytek z blogowania wyszukiwalnego ma właściwie charakter bumerangowy – tzn. z pożytkiem dla siebie samych oraz z pożytkiem dla elektoratu daje się wrzucać na wyszukiwarki treści usunięte np. przez niesławną Wirtualną Polskę – treści uznane przez układ za szkodliwe i be. Dyżurni czynownicy sterowanego internetu nazywają to dowcipnie nekrofilią i zazwyczaj starają się zdyskredytować jako teksty “nieaktualne”. I beg to differ in this matter.

Komentarz Starego WiarusaPrzeczytalem wypowiedz posla Unii Wolnosci (Wolnosci?) Schetyny, dla Wirtualnej Polski, utrzymana w tonie nie znoszacym sprzeciwu. Ton, jaki dobrze znam sprzed wielu lat. Pospiesznie zerknalem na kalendarz, jaki rok mamy dzisiaj – 2000 czy 1977? Wyglada na to, ze rok jest dwutysieczny, ale z wypowiedzi posla Schetyny sie tego nie wyczuwa.
Fantastycznie, panie posle. Po to sie zmienialo ustroj, nieprawdaz, aby ponownie poddac obywateli mgliscie zdefiniowanej wladzy, poljawnym instrukcjom i arbitralnym praktykom wszechmocnego MSW. Pan posel, nominalnie niezalezny ustawodawca, wystepuje w praktyce jako rzecznik ministerstwa, organu administracji panstwowej, wladzy wykonawczej, dzialajacego jednak jako autor i promotor inicjatywy ustawodawczej. Pokolenia prawnikow-konstytucjonalistow przewracaja sie w grobie. Warto niemniej przynajmniej sprawdzac, co panu MSW do wierzenia podaje, zamiast czytac z kartki.
Z rzekoma “wiekszoscia” panstw UE nie uznajacych podwojnego obywatelstwa jest tak samo, jak z rzekoma “wiekszoscia” partii bolszewikow w rosyjskim ruchu socjaldemokratycznym poczatku XX stulecia. W rzeczywistosci, podwojnego obywatelstwa nie uznaje ***mniejszosc*** sposrod panstw UE, 7 (wkrotce 6) z 15 panstw wspolnoty (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja). Szwecja jest w trakcie wprowadzania poprawek do ustawy, ktore dopuszcza podwojne lub wielokrotne obywatelstwo obywateli szwedzkich.
Rzekoma przewaga niemieckiej lub austriackiej koncepcji podwojnego obywatelstwa nad koncepcja brytyjska, francuska, hiszpanska, wloska lub irlandzka nie zostala udowodniona. Jest wylacznie sprawa przyjetego z gory, na zyczenie MSW, zalozenia politycznego. Naturalnie, MSW, dzialajac we wlasnym interesie, nigdy nie zaproponuje takiej regulacji prawnej jakiejkolwiek kwestii, ktora umniejszylaby administracyjna sile ministerstwa, jego udzial w budzecie, liczbe jego pracownikow czy jego zakulisowy wplyw na polityke panstwa. Mialo byc wolne panstwo niezaleznych obywateli, a bedzie wladza i podwladni, buty z cholewami, czapki z daszkiem, pieczatka i bumaga. Opcja panstwowa, a nie partyjna? Naturalnie, szkoda tylko, ze to znow opcja definiujaca panstwo jako wlasciciela obywateli. Nowe wraca…
Rozbrajajace jest to wyznanie pana posla Schetyny, ze motorem prac ustawodawczych nad nowa ustawa o obywatelstwie polskim jest i zawsze bylo Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji. Jakkolwiek wszedzie na swiecie szczegoly projektow ustaw opracowuja zainteresowane ministerstwa, to w zadnym normalnym kraju nie przyznaje sie organom wladzy wykonawczej prawa do inicjatywy ustawodawczej de facto. Zwlaszcza w warunkach panujacej w RP dysfunkcjonalnosci wladzy sadowniczej, ktora z braku srodkow lub ochoty nie jest zainteresowana ochrona obywatela przed naduzyciami wladzy popelnianymi przez panstwo.
Pan posel nie widzi nic niestosownego w pomysle, by stanowic prawo tak, aby jak najwygodniej z nim bylo organom przymusu panstwowego – policji, specsluzbom, strazy granicznej. Interes, prawa lub wygoda obywateli znajduja sie na dalekim planie w porownaniu z interesem i wygoda organow wladzy wykonawczej. Obywatel to przeciez zaledwie podwladny, z ktorym liczyc sie nie trzeba, nieprawdaz, panie posle? Zas organa spraw wewnetrznych i ich pozaprawne bazy danych osobowych (np. baza danych PESEL dziala bez podstawy ustawowej) zawsze moga sie przydac, bo warto na kazdego miec haka.
99% polskich politykow i zaden z polskich urzednikow panstwowych ani nie zna, ani nie jest w stanie sobie wyobrazic zadnego innego sposobu sprawowania wladzy. To smutne.
Ale mam pewien pomysl, panie posle. Prosze zamknac granice Polski dla ruchu miedzynarodowego. Dopiero wtedy MSWiA pozbedzie sie dokuczliwego klopotu z motlochem, ktoremu zachciewa sie jezdzenia tam gdzie chce, wtedy, kiedy sam uwaza, i na podstawie takich dokumentow podrozy, z jakimi mu wygodnie. Wtedy organy beda mogly rozwinac skrzydla i urzedowac swobodnie.


Stary Wiarus
staryw AT hotmail.com


PS. Jesli chodzi panu poslowi, by obywatele obcy nie mogli w Polsce prowadzic dzialalnosci gospodarczej, pracowac, lub zatrudniac pracownikow udajac obywateli polskich, to co prawda sa na to inne, nie tak drastyczne sposoby, ale tak czy owak winszuje panu poslowi czujnosci. Wszyscy przeciez wiedza, ze Polonia tylko po to przyjezdza do kraju na paszportach amerykanskich, zeby troche popracowac w Polsce na czarno, odlozyc pare nowych zlotych i wyslac paczke do domu w Nowym Jorku. No i czasem jeszcze Polonia przyjezdza do Polski specjalnie po to, zeby (jak doniosl w programie TV Polonia pan posel Rokita) cos ukrasc w domach towarowych “Centrum” i wymachujac obcym paszportem uniknac odpowiedzalnosci. Biednemu poslowi Rokicie pomylil sie zwykly amerykanski paszport z immunitetem dyplomatycznym, ale nie szkodzi.
SW

Powracamy więc do początkowego założenia, że blogi służą do umieszczenia własnych wpisów w wyszukiwarce. Oops – gdzie jest Salon 24?

Czyżby należało przjąć wyższość Onetu? Nawet forum daje się wyguglować.

A milionerki Maryli z Salonu ani widu, ani słychu w wyszukiwarkach – wprawdzie niewielka strata – ale zawsze lepiej mieć zasięg.

Adresuję ten tekścik do Rolexa i St. Wiarusa – bez dubeltowego blogowania wpisy salonowe pozostają niewyszukiwalne.

 1. @Jacek Jarecki

  Nazywanie innych blogerów/komentatorów “bucami” nie będzie na s24 tolerowane.

  Administracja

 2. Za “buca” wyciął? Ha, ha, ha! Nie będzie tolerowane? Ha, ha!

  Zapiszę sobie link do tego postu. 🙂

 3. Gniewomirze

  Cosik widzę w tym przesady.
  Rozumiem, że się pan Mistewicz na mnie obraził za Mistkiewicza, ale tu jest trochę inna sytuacja bo VanBc doskonale sobie bez cenzury daje radę i nieźle potrafi zajść innym za skórę.
  Zresztą – niech se też ludzie biorą jakieś łatwiejsze do odmieniania nicki.
  Notkę chwilową skasuję gdy wrócę do kompa.

komentarze (2)SkomentujJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.
 1. Ach, przeszłości urok wspaniały i napowietrzny, w dodatku z tymi samymi bucami u żłobu

  Ponad partyjnymi podziałami
  Wirtualna Polska 2000-11-20 (16:40)

  O tym, czy obywatele polscy posługujący się paszportami kraju stałego pobytu będą wpuszczani do Polski, decydować będzie MSW – tak na temat ustawy o obywatelstwie wypowiada sie poseł Unii Wolności, Grzegorz Schetyna.W Polsce każdy obywatel polski musi być traktowany jak Polak. Zapis proponowany przez Senat mówiący, że władze polskie mogą uznawać polskich obywateli za obywateli innego państwa, stwarzał niebezpieczeństwo, że drugie obywatelstwo będzie wykorzystywane np. przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Chodzi o rozliczenia z ZUS-em i rozliczenia podatkowe. W tych kwestiach państwo inaczej traktuje obywateli polskich niż obywateli innych państw. Podobnie jest w przypadku uregulowań prawnych dotyczących zatrudnienia (chodzi zarówno o pracodawców jak i pracobiorców.Drugim czynnikiem, na jaki zwracaliśmy uwagę opracowując ustawę jest jej zgodność z normami europejskimi. Ustawa jest zgodna z przyjętą 1997 r. przez Radę Europy Europejską Konwencją o Obywatelstwie, którą współtworzyli także przedstawiciele RP. W większości krajów europejskich (Skandynawia, Niemcy, Austria) podwójne obywatelstwo nie jest uznawane, a w niektórych krajach posiadanie dwóch paszportów jest karalne.To, jak ustawa będzie funkcjonowała w praktyce, czy polscy obywatele będą mogli przyjeżdżać do Polski na paszportach kraju zamieszkania, zależy od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz od szczegółowych rozporządzeń. Naszym zadaniem było określenie pewnych ogólnych ram, które zresztą tworzyliśmy w ścisłej współpracy z MSW, gdyż to ministerstwo opracowało koncepcję ustawy.Olbrzymią pracę wykonał minister Stachańczyk. Z dwóch, bardzo różnych, wychodzących z zupełnie odmiennych założeń projektów, udało mu się stworzyć jedną spójną ustawę, którą poparły wszystkie kluby poselskie. Taki consensus był możliwy dzięki temu, że przy opracowaniu ustawy potrafiliśmy się wznieść ponad partyjne podziały. Ustawa nie ma charakteru politycznego. Posłowie wybrali opcję państwową, a nie partyjną.W naszym klubie, a wiem także, że i w innych klubach, szeroko dyskutowaliśmy i analizowaliśmy ustawę. I choć osobiście nie konsultowałem się z przedstawicielami Polonii, to wiem, że takie konsultacje były prowadzone przez posła Czarneckiego i ministra Stachańczyka.

  (not.pat)Grzegorz Schetyna – poseł Unii Wolności z Wrocławia. Członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Prezes drużyny koszykarskiej Zepter Śląsk Wrocław.

 2. Szetyna znów na czele młodzieży

  FAKT | dodane 2008-07-25 (06:55)

  Poznaliśmy sekret medialnego sukcesu Platformy Obywatelskiej. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że polecił on działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie – czytamy w “Fakcie”.

  Gazeta dotarła do informacji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup ds. monitoringu internetu. Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy. Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał.

  “Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony” – czytamy w instrukcji, którą dostaliśmy. Dalej padają szczegóły: „Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO”.

  Działacze mieliby na to poświęcić nie więcej niż 30 minut dziennie. A na koniec prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji…

  2008-07-27 17:01Wychodźca63412“Zmień kRaj” – powiedział premier – więc zmieniłemwww.cacy.salon24.pl


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s