Apokatastaza ppłka Azraela

MAREK TULLIUSZ OBRACA SIĘ W GROBIE!

Ale to nie Sznowny Kolega Major wprawił mnie wzdumienie najwieksze! Oto, co znalazłem u kolegi Azraela:

Otóż z jego badań (Giordani Bruno Guerriego – przyp Rolex), opublikowanych w książce, wynika, że księża w konfesjonałach są gotowi na rozgrzeszenie każdej, ale to dokładnie każdej zbrodni, łącznie z zabójstwem umyślnym, i udzielają rozgrzeszenia.
I do tego również namawiali spowiadanych do unikania kary organów świeckich. Rozgrzeszenie księdza uwalnia od odpowiedzialności za grzechy… nie, nie grzechy – uwalnia od jakiejkolwiek odpowiedzialności…
Wyniki badań Gurri’ego pokazały coś strasznego i obrzydliwego – że to była NORMA postępowania księży – a nie odstępstwa. Norma, na szczęście nie wynikająca z Katechizmu Kościoła Katolickiego – lecz z nabytych nauk w seminariach – i doświadczenia wieków
.”

Chciałbym zwrócić uwagę na passus: “Norma na szczęście nie wynikająca z Katechizmu Kościoła Katolickiego… [sic!]”

Dotychczas myślałem, że liberałowie walczą właśnie z wieloma z norm, które własnie w owym Katechizmie są explicite zawarte! A tu proszę! Okazuje się, że oni walczą o konsekwentne wcielanie tych norm w życie.

Wyjście są dwa: albo kolega Azrael jest kryptokatolem, albo razem z Majorem chcą zapłodnić mysl liberalną Herbertem i Katechizmem w celu nadania jej większej dynamiki.

A na kolejnym marginesie: moja znajoma nie dostała rozgrzeszenia w związku z tym, że pozostaje w cywilnym związku małżeńskim z muzułmaninem. Trochę jej wina, bo po co pchała się do konfesjonału, skoro powinna spodziewać się efektu?

W każdym razie dałem jej Azraela do poczytania. Wygląda na to, że pomogło. I tak, Azraelu, dzieki Wam kolejna owieczka być może powróciła do Owczarni! No któżby się spodziewał?

Nie chciałbym psuć humoru, ale z naszej perspektywy zostałeś Pan perfidnie wykorzystany w roli narzędzia przez istotę, której istnienie Pan odrzucasz!

Niezłe jaja!

komentarze (28 ) Rolex 210 2439
Mierzę czas niebadziewiem albo z krainy Brytów
2008-03-13 13:15:27
Advertisements

0 thoughts on “Apokatastaza ppłka Azraela

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s