Impas duszą brydża przy okrągłym stoliczku

Po niewinnym Wielgusie przyszła kryska na Bolka. Z wyimpasowaną duszą na ramieniu tuzy oligarchii wigów bronią przegranej sprawy. Przypomina mi ta obrona argument w obronie wrzodu na dupie: …

Prześladowana bezlitośnie przez audycję “Muzyka i Aktualności”, w Programie I Polskiego Radia SA Irena Dziedzic ~ Punkt Widzenia ~ Rozpoczęła blogowanie na serwerze GW w temacie, za który akurat wyleciała z eteru:

“‘…to archiwum trzeba albo zamknąć na sto lat albo otworzyć już. Inaczej, pojedyncze przecieki będą niszczyły ludzi i wszystkim Polakom zatruwały życie przez dziesięciolecia. A po stu latach już żaden historyk nie będzie wiedział, że dokumenty winy i niewinności wystawiali nam esbecy, a nasze życiorysy komponowali z własnych uczynków…'”

Pełna Lista wszystkich dopuszczonych przez Irenę D. komentarzy

Wyimpasowanie bibzy oligarchii wigów stoliczkowych należałoby uznać za spory sukces torysów z Torunia. Obawiać się tylko trzeba “Oby z tej wielkiej chmury, wielkiego dymu nie było maleńkiego kapuśniaczka z nieśmiałym piorunem jak bęknięcie muchy”.

2008-05-21

Wpadki z rekontrą

Eee, tak se wrzuciłem rekontrę, bo wpis i o Bolku, i o erystyce, i zawiera odsyłacze i zaadresowany do tego Australijczyka, co to wyemigrował do Włoch, ale nie do tych koło Ursusa pod Warszawką – ino do tych koło Watykanu.
No i chciałbym dołożyć.
Się.
Do zbieractwa wpisów o nobliście.

 1. Jak można usuwać takie piękne teksty, szczególnie z uzurpatorskiej wprawdzie, ale zawszeć Wirtualnej Polonii? « Wychodźstwo
 2. Wielkim lobem zza oceanu: Miroslaw Krupinski odpowiadajac Lechowi Walesie
 3. Potwierdzone i nie potwierdzone przesylki do IPN (2005 i 2006)
 4. [LechWałęsa] Co robić Rodacy

  Napad kłamców z ToruniaKolejny raz zostałem napadnięty kłamstwami i pomówieniami przez ludzi z rozgłośni z Torunia .Pytam się ,gdzie są historycy w tym z IPN ? ,kiedy powiedzą dość kłamstwu, nienawiści , kreciej anty-patriotycznej propagan…

  , 2008, May 22, Thursday

  y

  12 godzin temu

  Napad kłamców z Torunia
  Kolejny raz zostałem napadnięty kłamstwami i pomówieniami przez ludzi z rozgłośni z Torunia .Pytam się ,gdzie są historycy w tym z IPN ? ,kiedy powiedzą dość kłamstwu, nienawiści , kreciej anty-patriotycznej propagandzie płynącej z Torunia ? . Odpowiadając na ten atak ,przypominam tym kłamcom .Jako Prezydent jechałem do Moskwy podpisać wynegocjowany pod patronatem Rządów traktat miedzy Państwowy .Jechałem składem nie do negocjacji , a do podpisania . Podpisanie traktatu było warunkiem wycofania wojsk sowieckich z kraju. Traktat był rzeczywiście niekorzystny dla Polski w kilku istotnych punktach , najważniejsze było wycofać wojska , bo jeszcze trochę , a już byłoby to nie możliwe . Poprosiłem Premiera i Parlament o zaufanie i nie przeszkadzanie mi a ja osobiście tego dokonam i dokonałem .Czy ktoś zgłosił jakiekolwiek pretensje czy zastrzeżenia ?.Musiałem tego dokonać swoim wymodlonym stylem .Dziś opowiada się brednie , kłamstwa pomniejsza niebotyczne , nieprawdopodobne dokonanie . Czy ktoś w świecie będąc w podobnej sytuacji osiągnął taki wynik . Jak taką podłość nazwać ? jakich przymiotników użyć ? by Ci ludzie przestali opowiadać obrzydliwe kłamstwa , szkodzić Polsce .Podobnych obrzydliwości z Torunia znacznie ilość płynie .Podpowiedzcie mi Rodacy , co powinniśmy zrobić ? , by religijnej części nie zniszczyć , a te obrzydliwości zakończyć . Tak dalej być nie może .Lech Wałęsa
 5. [Geralt ] Dość kampanii nienawiści wobec Wałęsy

  Właśnie przeczytałem apel kilku osób, by zaprzestać szerzenia nienawiści wobec Lecha Wałęsy. Najpierw spojrzałem kto podpisał: Sygnatariuszami oświadczenia są: Władysław Bartoszewski, Zbigniew Bujak, Jerzy Buzek, Andrzej Celiński, Marek Edelman, B…

  geralt9@NOSPAM.gazeta.pl, 2008, May 21, Wednesday

 6. [ppłk Azrael – po lewej stronie prawdy] Nie rozmawiać z hołotą

  Norman Davies, brytyjski historyk piszący o Polsce, znający jej dzieje – i niuanse polskiego życia politycznego i społecznego, pisze dziś w „Dzienniku”, jakie spustoszenie w opinii o Polsce zagranicą wywołuje napaść na Lecha Wałęsę.

  , 2008, May 21, Wednesday

  … ostatnie 18 lat, tej komuszej ,tej esbeckiej, tej liberalnej, zadnego cudu nie oczekuj, ani japoni, ani irlandii, zobacz co te inteligentne matoly robia i czym sie …
  laska56@gmail.com 2008-05-21 15:20
 7. SalonNiezaleznych.org :: Zobacz temat – Bolek i “Noc Teczek” – Walesa agentem SB
  BOLEK I “NOC TECZEK” | ABCNET – odtrutka na media
  Mówi się, że to Wałęsa, ówczesny prezydent Polski, po tym, jak znalazł swoje nazwisko na liście, doprowadził do upadku rządu
  Pytania pozostały bez odpowiedzi, a groźby postawienia Anny Walentynowicz przed sądem okazały się pustymi słowami. Bez reakcji ze strony Wałęsy pozostała także wypowiedź Anny Walentynowicz w udzielonym całkiem ostatnio wywiadzie. Przypomniała ona o charakterystycznej scenie, wskazującej na istnienie parasola ochronnego SB nad “Bolkiem”, którą to scenę przytoczyła na podstawie wypowiedzi stoczniowca Leona Stobieckiego na zorganizowanej przez IPN sesji w 25. rocznicę powstania Wolny Związków Zawodowych (WZZ).
  Otóż Stobiecki powiedział, że razem z Wałęsą rozdawał ulotki na gdańskim Długim Targu. Kiedy zostali zgarnięci przez SB, Wałęsa wyjął metalową tabliczkę z wygrawerowany numerem, twierdząc, że muszą go zwolnić, bo jest pod opieką lekarza, którego numer telefonu widnieje na tej tabliczce. Esbecja rzeczywiście zwolniła Wałęsę. Czy był to ów numer agenta “Bolka” – GD 12535? Leon Stobiecki zapytał publicznie podczas tej sesji Wałęsę, który to lekarz stał za jego obroną, stwarzając pozory jego leczenia. Ten odparł: – Darek Kobzdej. Trudne do zweryfikowania, bo ten lekarz już nie żyje… Anna Walentynowicz w tamtym okresie jeszcze nie wiedziała, że Lech Wałęsa spotykał się ukradkiem z płk. Pożogą (późniejszym generałem), odpowiedzialnym za śmierć robotników w 1970 roku. Dziś przypuszcza, że na tabliczce mógł być numer telefonu właśnie Pożogi.
  Dziś Wałęsa zaklina się, że w okresie walki próbowano w odniesieniu do niego podrabiać dokumenty, wrabiając go w agenturalność. Taki zabieg SB nie był potrzebny, bo gdy w 1970 roku przyszły agent “Bolek” podpisywał werbujący go dokument, nie był osobnikiem przekonywująco wrogim reżimowi. Dlatego w okresie walki esbecja w szeregach “Solidarności” wręcz wspierała Wałęsę. Historyk dr Sławomir Cenckiewicz napisał na łamach krakowskiego periodyku “Arcana”: (…) Na I Zjeździe NSZZ “Solidarność” zwyciężyło popierane przez władze “stronnictwo rozsądku” z Wałęsą jako przewodniczącym regionu. Zadziałała potężna machina SB…
  W pamiętnych dniach Wybrzeża i Polski, gdy solidarnościowa brać zwierała szeregi, esbecja uporczywie ją infiltrowała. Z dostępnych dziś archiwów można się dowiedzieć, że w Gdańsku w grudniu 1980 roku tylko w strukturach kierowniczych “Solidarności” działało 41 tajnych współpracowników SB. Na początku 1981 roku w szeregach Związku w całej Polsce funkcjonowało ich aż 1800! Bezpośrednie kontakty z Wałęsą miał agent ps. “Dorn” z Katowic. Czy wiedział o nim jako o “Bolku”?
 8. Dlaczego sama nazwa IPN wywołuje u mnie odruch wymiotny? « Internetowy Obserwator Mediów

rekontra – rekontra.salon24.pl: “Sadurski ocenia: „To nieładna sztuczka: debata nad nową książką powinna się toczyć na argumenty, a nie na domniemania o rzetelności i motywacje uczestników dyskusji” i kontynuuje „Taką sztuczkę zastosował Andrzej Zybertowicz w artykule zapowiadającym książkę Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, która ma ukazać się dopiero za miesiąc („Lustracja w świecie hipokryzji”, „Rz” 15.05.2008). Oto, rekomendując książkę zaprzyjaźnionych zapewne z nim historyków IPN (wnoszę o tym z faktu posiadania maszynopisu książki, która – jak wynika z terminów – jest jeszcze w druku) „
Link do artykułów.
Wojciech Sadurski – Czekając na oczyszczenie sumień
Andrzeja Zybertowicza – Lustracja w świetle hipokryzji
Gdzie sztuczki Sadurskiego? Pierwsza – Wykładowca chory psychicznie z przykładu Sadurskiego – książka zaprzyjaźnionych zapewne historyków z artykułu Sadurskiego. Sztuczka taka sobie – ale odnotowuję jej zastosowanie.
Sztuczka druga. Sadurski pisze: „To nieładna sztuczka: debata nad nową książką powinna się toczyć na argumenty, a nie na domniemania o rzetelności i motywacje uczestników dyskusji”
Debata nie winna toczyć się wokół MOTYWACJI UCZESTNIKÓW DYSKUSJI – koniecznie słowa Sadurskiego należy zapamiętać, najlepiej zapamiętać wielkimi literami.
Jakie są motywacje Zybertowicza i historyków IPN? Sadurski pisze: „ nie warto się poddać takiemu szantażowi i przyznawać historykom IPN taryfę ulgową .. „ i sugeruje, że to „kolejny epizod w historii gnojenia Wałęsy”.
Sadurski już wie – chodzi o szantaż i gnojenie. Takie właśnie są motywacje historyków IPN, – „nieświętych młodzianków jak ich kiedyś zaetykietował Michnik”.”

Re: WSI – FORA INTERNETOWE !!!!!! – Internet i technologie – opinie – Forum dyskusyjne | Gazeta.pl:

“Mając odpowiedni soft można fałszować adres IP z którego nadajesz. Ale faktycznie cała podsieć 195.116.133.0-255 należy do wojsk łączności. Zresztą co się dziwisz. W tpsa od dawna są tzw. ‘czarne gabinety’ w których prowadzi się nasłuch wszystkiego co się dzieje w polskim Internecie i nie tylko. Połaczenia z neostrady są rejestrowane i przechowywane 2 lata (jeżeli dobrze pamiętam). Pamiętaj że wywiad w tym kraju pracuje również dla plityków i koncernów, a badanie nastrojów społecznych metodą prowokacji socjotechnicznej należy do standardowego arsenału wywiadu. Zadaj sobie pytanie inne, co robią byli oficerowie WSI w bankach na etacie dyrektorów d/s bezpieczeństwa a ich pomocnicy to ludzie po WAT ? Systemówm podsłuchowych w necie nie namierzys bo pracują przez ‘passive taps’ co wyklucza możliwość bezpośredniego połączenia z maszyną.”
W temacie:
http://rolex24.wordpress.com/?p=168/trackback/

Advertisements

0 thoughts on “Impas duszą brydża przy okrągłym stoliczku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s