Czekamy na polemikę sfory Kukiego

Powiązane:

Naczelny gazety „Dziennik”, Robert Krasowski, zamieścił w świątecznym wydaniu artykuł pod znamiennym tytułem – pytaniem – „Jakiej prawicy potrzebują Polacy? A jakiej nie?”. Nie jest to jednak wykład o charakterze … »

Lech Kaczyński. “Demokracja jest żartem” Jak dodał, dopóki obywatel nie będzie informowany prawdziwie, ” demokracja jest żartem “. – I mówię to z najlepszą wolą, bo zdaję sobie sprawę, że myśmy już … »

“Warto jednak się zastanowić, jaka jest właściwie prawica polska – a właściwie – dlaczego […] »

Wszystkie wielkie cele polskiej prawicy od 1989 roku do dziś były negatywne. A te pozytywne w zasadzie można sprowadzić do dwóch – pisze redaktor naczelny DZIENNIKA Robert Krasowski. Pozwolić Polakom … »


Dziennik – Polityka – Ujawniamy program nowej partii Rydzyka

Szczególnie ważną rzeczą jest obrona interesów narodowych, na przykład przed traktatem lizbońskim. Chodzi o łączenie się Polaków i dalszą realizację idei IV Rzeczpospolitej. Chcemy wystąpić przeciw bezprawiu sądowemu, bezprawiu licznych urzędów skarbowych czy wielu decyzji ZUS itd. Będziemy wspierać te wszystkie partie i ugrupowania, a także ludzi bezpartyjnych, którzy chcieliby pełnej, gruntownej lustracji, z całkowitym otwarciem akt. Chcemy także lustracji majątkowej i rozliczenia złodziei. Postulujemy powstanie instytutu badania afer, który miałby co najmniej takie kompetencje jak Instytut Pamięci Narodowej, z sędziami i prokuratorami. Taka instytucja byłaby lepsza niż sejmowe komisje zajmujące się aferami. Pewne rzeczy trzeba rozliczyć, aby zapobiec im w przyszłości. Trzeba też prowadzić politykę historyczną i nie być bezkrytycznym wobec Niemców czy Rosjan.

Być może wielebny pan Marucha dorzuci swoją stoczniową cegiełkę do tematu 8)

“Ciemnogród Wirtualny” był najprawdopodobniej pierwszą witryną na polskim Internecie, która, ku zgorszeniu i wściekłości postempaków, czyli lewactwa, “antyfaszystów”, anty-antysemitów, toleranciuchów, antyklerykalów, michnikówniarzerii i innej hołoty umysłowej, propagowała niekoszerne poglądy.
Dziś jest jedną z wielu. I bardzo dobrze.


A tu jest moja skromna cegiełka stoczniowa do banku o. Rydzyka – żeby nie było, że się nie dołożyłem. Kuki też coś tam marudził w stylu prawa naturalnego z encyklik, ale licealistki wycenzurowały, bo temacik jest raczej trudny, śliski i niewygodny. 🙄

. Jak do cholery można być rewolucyjnym tradycjonalistą ❓ Toż to piramidalny oxymoron ❗

Największymi tradycjonalistami RP są obecnie sygnatariusze Magdalenki, tylko że szczęśliwie uwłaszczeni wolą zachowywać jak największy dystans od etykietki konserwy.

😯 “Sam wielokrotnie dawałem wyraz przekonaniu, że pomiędzy sytuacją konserwatystów w PRL i pod zaborami istnieją liczne analogie. Dowodziłem kiedyś nawet, że wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku łudząco przypomina słynną brankę Aleksandra Wielopolskiego, a jedyne co te dwie operacje różni to fakt, że Wojciechowi Jaruzelskiemu udało się zapobiec bezsensownemu powstaniu, co czyni zeń polityka skuteczniejszego. Przyznam się szczerze, że osobiście nie potrafię zrozumieć jak można zachwycać się Margrabią Wielopolskim i złorzeczyć gen. Jaruzelskiemu. Ta sama sytuacja geopolityczna, ten sam irracjonalny politycznie naród, ta sama dysproporcja sił między Polakami a armią ze Wschodu.” 😯

Advertisements

0 thoughts on “Czekamy na polemikę sfory Kukiego

 1. mieliśmy rację, że odsunęlismy Ciebie od udziału w społeczności. nie nadajesz się do współpracy. trochę mi Ciebie żal, ale nie mogę Ci pomóc.
  “banda Maryli”, a teraz “sfora Kukiego”. uważasz nas za bandytów i psy?

  życzę zdrowia.
  ps. nie wciskaj mi beretu na głowę. zwłaszcza Twojego, tego z antenką.

  Like

 2. Linkuj, Kuki, linkuj
  Szczególnie gdy insynuujesz pomawianie kogoś o bandytyzm.
  Czy już ktoś z Twojej sfory zdołał zmierzyć się z tekstami dziennika.pl ❓

  Dziennik – Opinie – Jakiej prawicy potrzebują Polacy? A jakiej nie?: “Cofnijmy się bowiem o dwie dekady i przypomnijmy sobie, po co polska prawica ożywiła wtedy język wartości w tym jego archaicznym brzmieniu? Z jednego tylko powodu – ponieważ napotkała wówczas na jeszcze bardziej archaiczną lewicę. Naiwnie progresywistyczną, ożywioną staroświeckim strachem przed ‘ciemnogrodem’, ‘państwem wyznaniowym’ i ‘klerykalizmem’. Mało tego – zobaczyła lewicę solidarnościową, która aby zrealizować swoje obyczajowe hasła i swój model społeczny, zbudowała – dokonując przy tym dziwacznych ideologicznych łamańców – koalicję z postkomunistami. Język wartości przywołany wówczas przez prawicę był jedynie sposobem obrony przed tą koalicją, która wydawała się prawicy wszechpotężna, bo przez chwilę miała większościowy udział w mediach, w inteligenckich elitach i inteligenckim języku. W tej sytuacji niektórzy politycy i intelektualiści prawicy doszli do wniosku, że jeśli nie zaczną krzyczeć, mogą w ogóle nie zostać usłyszani.”

  PS Nie każdy nadaje się do “współpracy” 8) nie z każdym i na pewno nie na kRajowych serwerach administrowanych przez WSIowych majsterkowiczów.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s