WC

“Cejrowski narzeka, że liczba państw do których Polacy mogą jeździć bez wiz zmalała, po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Hmmm… Ciekawe jakie to kraje wprowadziły ostatnio wobec Polski obowiązek wizowy? Bo w tak lubianej przez Cejrowskiego Ameryce, zarówno tej Połnocnej jak i Południowej, wiza – od pierwszego maja – będzie nam potrzebna już tylko do Stanów Zjednoczonych, Gujany i Surinamu. I do żadnych innych państw. Bo Kanada wizy już zniosła, a Kolumbia zrobi to za kilka dni.”
Cejrowski kłamie:
Cejrowski kłamie: “Gość: Stanislaw Tyminski, 64.201.63.246
2008/04/22 05:02:28
Calkowicie sie zgadzam z komentowanym tekstem. Mam podobne doswiadczenie z Cejrowskim po obejrzeniu jego programu o miescie Iquitos w Peru, gdzie kiedys zylem 3 lata i zainwestowalem tam duze pieniadze w roznorodne projekty. Bylem w szoku ze ktos taki jak Cejrowski moze tak przeklamywac prawde ze jego klamstwa staja sie wiarygodne. Kiedy do niego napisalem protest w tej sprawie to mnie przepraszal ale co z tego kiedy jego potworne klamstwa poszly w swiat przez TV aby oglupic miliony ludzi. Po tym doswiadczeniu nabralem przekonania ze Cejrowski jest psychopata. ktory nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich akcji poniewaz nie posiada ani moralnosci ani nie ma zadnych skrupulow, jesli komus robi krzywde. Byc moze robi to z desperacji o kase ale na jedno wychodzi – klamstwo jest klamstwem.”

Wojciech Wierzejski Blog – Onet.pl Blog:

Odp. (1)Otóż sprawa ta bynajmniej nie jest „prywatną sprawą Cejrowskiego”. Sprawa ta dotyczy obowiązków obywatelskich i przez to dotyczy nas wszystkich, bo wyrzeczenie się zobowiązań przez jednego – w większym stopniu automatycznie obciąża innych. Ktoś bezkarnie deklaruje: ja już płacił nie będę na instytucje, które zapewniają bezpieczeństwo mojemu narodowi. Wówczas inni muszą płacić więcej. A kto zwróci koszty bezpłatnej edukacji pana C.? Taki liberał, to może wyliczy, ile zawdzięcza Państwu i zwróci łaskawie? A korzystanie przez wiele lat (bezpłatne) z dóbr kultury? Itp.

(2)Owszem, wielu polityków zdradza swoją ojczyznę. Ale chyba nie wszyscy? Każdy z nas ma obowiązek interesowania się polityką i zaangażowania, na ile może, w politykę. Czy Pan angażuje się w politykę, czy stoi z boku obojętnie? Jeśli się Pan angażuje, to czy zalicza się Pan sam do tej grupy polityków, którzy zdradzają, czy do jakiejś innej?

(3)Ja nie likwiduję mojego Państwa. Przeciwnie – robiłem wszystko, co w mojej mocy, by tę „likwidację” powstrzymać. I tej mojej działalności ponoszę do dziś konsekwencje. Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, to nie tylko krzywdzące i niesprawiedliwe, ale bardzo głupie i szkodliwe – zacieranie różnic, by prawda nie mogła się ujawnić jest de facto działaniem w interesie wrogów Polski.

(4)Deklarowanie, że się w przyszłości zrzeknie obywatelstwa – nie ważne dla jakich powodów – jest kompromitacją i moralną dyskwalifikacją, odbierającą Panu prawo do krytykowania kogokolwiek w Polsce za cokolwiek.

(5)Ja także nie mam zamiaru być uzależniony od tych decyzji, o których Pan pisze. Ale co innego sprzeciw sumienia wobec tych decyzji, przeciwdziałanie im czynne i aktywne, organizowanie sprzeciwu społecznego, a co innego dezercja z posterunku. Tej ostatniej nigdy nie pochwalę.

» Ingres nowego metropolity, Wałęsa wygwizdany

RSS
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s