Choroba wściekłych konsulów

ertes napisał:

> Obywatele krajow ktore nie musza miec sprawdzanych paluszkow:
> Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France,
Germany
> ,
> Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco,
Netherlands,
> New Zealand, Norway, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United
> Kingdom, Portugal and Singapore.
>
> Ale od pazdziernika trzeba bedzie miec paszport biometryczny inaczej trzeba
> bedzie sie starac o wize.
>
> Kanada nie podlega tym przepisom.
=============================

Alas, gówno prawda. Ertes jest jak zwykle wie, ze gdzies dzwonia, ale faktów nie sprawdza, bo po co.

Od 1 października 2003, jeśli się jest obywatelem jednego z 27 uprzywilejowanych krajów, i chce się wjechać do USA bez wizy, trzeba mieć paszport nadający sie do zautomatyzowanego odczytywania strony z danymi osobowymi (Machine Readable Passport, w skrócie MRP). Niektorym, ale nie wszystkim, krajom Wielkiej Dwudziestki Siódemki odroczono tą datę do 26 października 2004.

travel.state.gov/vwp.html
travel.state.gov/state272460.html

Jeśli się ma inny paszport, starszego typu, to trzeba ubiegać się o wizę amerykańską pomimo posiadania obywatelstwa Wielkiej Dwudziestki Siódemki. Francuzi na przykład mają teraz bardzo poważną zagwozdkę logistyczną, bo się z powodu kosztów ociągali z wprowadzeniem MRP, a teraz muszą swoim obywatelom mieszkajacym w USA ciupasem wymienić kilkadziesiąt tysięcy starych paszportow francuskich na nowe MRP. Natomiast the Wonderful Land of Oz wprowadził wydawanie nowych paszportów w formie MRP w 1985 roku, wiec wszyscy posiadacze paszportów australijskich mają MRP od co najmniej 1995 roku.

Natomiast jeżeli kraje Wielkiej Dwudziestki Siódemki, od obywateli których nie jest wymagana wiza amerykańska, mają zachować ten przywilej, to do 26 października 2004 muszą ROZPOCZĄĆ wydawanie paszportow z identyfikatorem biometrycznym, czyli NOWO WYDAWANE paszporty mają mieć zakodowana informację biometryczną o wlaścicielu.

ROZPOCZĄĆ, nie zakończyć, poniatno, ertes? Każdy bezwizowy podróżny po 26/10/2004 ma mieć paszport biometryczny, CHYBA że jego paszport wydano przed 26/10/2004, kolego ertes:

www.usembassy.org.uk/cons_web/visa/niv/biometric.htm
Kraje Wielkiej Dwudziestki Siódemki nie mają obowiązku dokonania jednorazowej wymiany wszystkich swoich znajdujących się w obiegu paszportów na biometryczne. Ponieważ paszport AU jest 10-letni, to każdy kangur bedzie miał paszport biometryczny dopiero w 2014 roku.

==========

Dla PL, wszystkie te amerykanskie wymagania to i tak czyste science-fiction.

Wydanie zwykłego, nie biometrycznego, polskiego paszportu 10-letniego mieszkańcowi Sydney zajmuje 9-12 miesięcy. Przede wszystkim z powodu wymagania surrealnych, kosztownych i ultra-upierdliwych w uzyskaniu załączników, opartych na założeniu, że urodziny, śmierć, małżeństwo ani rozwód nie istnieją, o ile nie zostały zaklepane (nie za darmo naturalnie) przez polski urząd i poświadczone wydaną w Polsce jedynie słuszną bumagą w jezyku polskim – po odebraniu na zawsze, do akt w Polsce, oryginału niesłusznej bumagi zagranicznej w niezrozumiałym języku obcym.

Naturalnie, przedtem trzeba uzyskać w Polsce numer PESEL (dla mieszkańcow Australii – cztery do sześciu miesięcy).Jeśli wytknąć taki drobiazg jak to, że polska ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych, oraz informacja telefoniczna MSWiA w Warszawie podają jednogłośnie, że numer PESEL musi mieć tylko osoba stale zamieszkała w kraju albo przebywajaca tam czasowo ponad dwa miesiące, konsulat każe zamknąć mordę.

Dodatkowo stosuje sie jeszcze przy tej okazji urzędowe ‘ethnic cleansing’; takie na przykład imię dziecka jak Siobhan zostanie przez polski USC w metryce (a zatem potem także i w paszporcie polskim) przymusowo zmienione na Joanna. Pytany o przyczynę, konsulat odpowiada, że w Polsce dziecko można nazwać wyłącznie imieniem uznawanym przez państwo, a państwo jest zdania, że Siobhan to Joanna. Jeśli wytknąć taki drobiazg jak to, że Siobhan urodziła się i mieszka w Australii, a nie w Polsce, konsulat każe zamknąć mordę.

Żeby było jeszcze śmieszniej, państwu w Polsce nie przeszkadza, jeśli ktoś się nazywa Hans, Helmut albo Donald. Hansa, Helmuta i Donalda albowiem państwo ma na liście imion, które uznaje, razem z takimi imionami jak Gagarinka i Solidariusz, natomiast Siobhan nie ma, i już. Jak zapytać konsulat o polski ekwiwalent imienia Yoshimura albo Mohammad, to konsulat każe zamknąć mordę i odmaszerować, z uzasadnieniem że przecież obywatel polski nie może się nazywać Yoshimura ani Mohammad, bo to jest po japońsku albo po arabsku, a ma być po polsku (autentyczne). Jeśli wytknąć taki drobiazg jak to, że Hans i Helmut to też nie jest po polsku, każą sie wynosić, grożąc zawołaniem ochrony.

Państwo jest także zdania, że cały świat ma doszlusować do polskiego standardu gramatycznego, więc Siobhan Kowalski zostanie w metryce (i paszporcie) wymieniona jako Joanna Kowalska.

Jak zapytać co ona ma robić, jak ktoś się gdzieś w świecie przyczepi do osoby z dwoma paszportami, jeden na nazwisko Siobhan Kowalski, a drugi Joanna Kowalska, bo dla wielu krajów Siobhan Kowalski i Joanna Kowalska to dwie róźne osoby, to konsulat odpowiada, żeby zamknąć mordę i odmaszerować, bo petent nie jest żadna Siobhan Kowalski, tylko Joanna Kowalska, więc ona podlega władzy panstwowej w Warszawie i nie powinna sobie wyrabiać obcego paszportu (znaczy, paszportu Australii, której obywatelką jest od urodzenia) pod pseudonimem (autentyczne)!

Ponadto Rzeczpospolita nijak nie może opanować szybkiego i bezpiecznego transportu paszportów produkowanych w Warszawie do swoich konsulatów za granicą. Nie robi wrażenia na Rzeczpospolitej, że AU i wiele inych rządów pakuje świeżo zrobiony paszport do plastikowej koperty DHL, adresuje ja do swojego konsulatu i zakreśla kratkę ‘Safe Hand’ czyli przesyłka poufna lub wartosciowa, i jakoś wszystko dochodzi nienaruszone. Ale ROP takim burżujskim wydumkom nie ufa, bo kto tam wie, jaki wróg mógłby po drodze te paszporty macać, więc RP transportuje polskie paszporty z Polski do Australii w worku przykutym łańcuchem do kuriera MSZ, który lata na antypody raz na kwartał.

Kochani, w świetle powyższego ja jestem za tym, żeby wszystkich obywateli Rzeczpospolitej ubiegajacych się o wizy amerykańskie, kanadyjskie albo australijskie fotografować, brać od nich odciski palców, konfigurację tęczówki, próbkę DNA, prześwietlenie płuc, wymaz komórek nabłonka szyjki macicy lub próbkę nasienia (zależnie od płci), oraz kazać im odśpiewać “Międzynarodówkę” w języku swahili przed komisją złożoną z trzech profesorów muzykologii podróżujących w tym celu do Warszawy raz do roku.

Od posiadaczy paszportów dyplomatycznych RP należy ponadto wymagać przekraczania granicy USA wyłącznie nago, by ustalić, czy mają coś do ukrycia, oraz pobierać biopsję płata czołowego mózgu, w celu dokonania pilnych badań zmierzających do wykrycia czynnika infekcyjnego powodującego masową demencję polskich urzędników.

Roboczo nazwiemy ten zespół objawów chorobą wściekłych konsulów.

US Visas Forever!

ertes napisał: > Obywatele krajow ktore nie musza miec sprawdzanych paluszkow: > Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France, Germany > , > Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Mo…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 03:27:04

xurek napisała: > co to jest paszport biometryczny? Czy beda mnie wazyc, mierzyc i wpisza > wszystkie dziry w zebach? Juz sie zaczynam bac… > > Xurek Paszport biometryczny zawiera zapis, na wbudowanym chipie lub przy pomocy…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 11:32:07

ertes napisał: > Sprawdz to zrodlo jeszcze raz bo ja widze to: > > AUSTRALIANS visiting the US for longer than 90 days and those needing special > visas will be photographed and fingerprinted when entering the country as > Wa…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:32:37

ertes napisał: > Wiesz, nawet bym ci chetnie przyznal racje z tym paszportem biometrycznym ale > jakakolwiek dyskusja z toba czy nawet wymiana informacji jest pozbawiona > wszelkiego sensu. > Idz sie chlopie leczyc. <a href=…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:28:04

starypierdola napisał: > To co w koncu z ta Australia? Mozna im wierzyc czy nie?? Mozna, tylko trzeba czytac tekst w calosci, a nie sam tytul: <a href=”http://www.news.com.au/common/story_page/0,4057,8330128%255E401,00.html”target=”&#8230;

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:26:01

ertes napisał: > A swoja droga to zes sie zapienil Wiarus jak wsciekly pies i to niewiadomo z > jakiego powodu?! > Znaczy, myslisz, ze karawana to ty? Powodzenia

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:06:16

ertes napisał: > Wiarus a mnie sie wydaje ze to Ty wiesz ze bija w kosciele ale nie wiesz w ktor > ym. > Za bardzo Ci te wizy i paszporty polskie przeslaniaja oczka to i ze zrozumienie > m > wiadomosci kiepsko. > …

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:04:47

starypierdola napisał: > Nad angileskim pracuje, ale mi idzie wolno bom starszy. > > Czy moglbys mi jeszcze wytlumaczyc jacy to Australijczycy nie potrzebuja wiz > na przyjazd do Ameryki?? > > SP Ci co jada do USA na…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:23:22

prawdziwystarywiarus napisał: > > > > A troche nizej w tym samym tekscie jak byk stoi: > > > > <a href=”http://www.news.com.au/common/story_page/0,4057,8330128%255E401,00.html”target=”_blank”>www.news.com.au/common/s&#8230;

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:20:29

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:19:40

starypierdola napisał: > To skad sie to wzielo: > <a href=”http://www.news.com.au/”target=”_blank”>www.news.com.au/</a&gt; > “Stoi” jak byk i to duzymi literami, w samym srodku strony. To oni (The > Australian) tez balwany?? > S…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:17:18

starypierdola napisał: > To skad sie to wzielo: > <a href=”http://www.news.com.au/”target=”_blank”>www.news.com.au/</a&gt; > “Stoi” jak byk i to duzymi literami, w samym srodku strony. To oni (The > Australian) tez balwany?? > S…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:12:41

i.p.freely napisał: > opinia zupek nie zgodzic. Te nowe ‘nakazy’ homeland security nie wydaja sie > byc do konca przemyslane. ======= Od 1 października 2003, jeśli się jest obywatelem jednego z 27 uprzywilejowanych krajów, i chce…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 03:32:26

Gość portalu: Trouble napisał(a): > > 2.US tightens border crackdown > AUSTRALIANS visiting the US from today are to be photographed and > fingerprinted upon entry as Washington continues its anti-terror crackdown. > > …

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 03:36:23

waldek.usa napisał: > soup_nazi napisał: > > > Jakos duzo nienormalnych sie tu ostatnio placze, chyba na kacu swiateczno- > > noworocznym. Chlopaki dali czadu, az basement chodzil (salceson tez, > aczkolwiek > &#…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-06 04:37:01

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736 Amerykańska Polonia rozpoczęła walkę o zniesienie Autor: prawdziwystarywairus Data: 22.01.2004 19:36 Prof. Brzezinski: – Fakt, że szereg innych krajów, w tym Francja i Niemcy, j…

<!– forum –> Paszportowy szantaz więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-27 12:49:21

że nie strzymam, by się nie podzielić… <a href=”http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736″target=”_blank”>forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736</a&gt; Amerykańska Polonia rozpoczęła walkę o zniesienie…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-27 12:52:03

Prof. Brzeziński was popiera, powiadasz, komuchu? I dont’ think so. <a href=”http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736″target=”_blank”>forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736</a&gt; Amerykańska Polonia roz…

<!– forum –> Świat więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-27 12:59:48

Nawet klamac porzadnie juz nie potraficie… <a href=”http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736″target=”_blank”>forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=10323736&a=10323736</a&gt; Amerykańska Polonia rozpoczęła walkę o zniesi…

<!– forum –> Świat więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-27 13:02:51

canadyjczyk napisał: > Na stronie gdzie jest zdjecie jest taki pasek z nadrukiem maszynowym. > Sa tam liczby i cyfry. > Porownalem ten pasek z paszportem mojej zony ktora ma PESEL jeszcze z Polski. > A wiec jej pesel mozna latwo o…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-28 03:46:26

canadyjczyk napisał: > Dziecko urodzilo sie w 91 roku wiec nie wiem skad wziales te 3 tygodnie po > urodzeniu.. > 3 tygodnie czekalem na paszport. > A dlaczego? > Wiza do Polski kosztowala wtedy 80 dolarow. Paszport 10 letni d…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-28 04:04:38

ertes napisał: > A ja tydzien temu wedlug wskazowek konsulatu w LA wyslalem email z prosba o > wyslanie wnioskow paszportowych. Nadal czekam. > > Czy ktos wie jak sie robi bomby? Relacjonuj swoje doswiadczenia z toru przesz…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-30 23:15:25

ertes napisał: > O bwana! A ja slyszalem ze Ty swoj dawno temu wywaliles do oceanu wiec chyba te > z > sie nie zetknales z polskim establishmentem paszportowym po 1 stycznia 2003. To ladnie, ze odczuwasz potrzebe archiwizacji m…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-31 05:42:28

ertes napisał: > Nie denerwuj sie stary tak bardzo. Nie warto. Ertes, ja ci ani brat ani swat, ale rowniez nie wrog. Ale ty w sposob oczywisty nie zetknales sie z polskim establishmentem paszportowym po 1 stycznia 2003. Po prostu napisz…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-31 02:15:04

ertes napisał: > > Jedni p…dolneli i wyjechali, zeby zajac sie czyms pozytywnym > > hmmm mam niejakie watpliwosci hehe. Nie kazdy wszak takie szczyty pozytywnosci osiaga jak ty, o wielki i laskawy bwana. Kazdy orze jak moze…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-31 02:17:15

ertes napisał: > > Jak rowniez nie wydam tych tysiecy dolarow. Zamierzam wydac tyle ile jest w > cenniku na stronie konsulatu w LA: $112 $112? Eee,w Chicago $107, jedz natychmiast, oszczedzisz! <a href=”http://www.polishc&#8230;

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-30 23:54:55

Jedni p…dolneli i wyjechali, zeby zajac sie czyms pozytywnym, a inni zostali i dalej p…dola, dodajac do ogolnie zalosciwego krajobrazu ojczystego. Klasyczna polska roznica gramatyczna miedzy trybem dokonanym a niedokonanym.

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-01-30 23:26:11

No widzisz ertes, jak się nie pienisz, to można się nawet z toba zgodzić. Jeśli płk Kukliński to zdrajca, to i mjr Walerian Łukasiński (1786-1868) zdrajca, i porucznik Stanisław Wysocki (1830) zdrajca, i mjr saperów Romuald Traugutt (1863) zdr…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-02 12:46:17

don2 napisał: > tez czytalem prace na ten temat.Rosja wcale sie nie spieszyla z > interwencja.Czasy byly marne-Afganistan i ekonomia absolutnie u dna. > sojusznicy z wyjatkiem zupelnie juz oderwanego od realiow Honeckera,twz >…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-03 12:19:41

maria421 napisała: > Wiarusie, to co nam cytujesz to jest to, co dobrze znamy i pamietamy. > > Nie mniej jednak do tej pory nie udalo sie wyjasnic do konca kulisow stanu > wojennego. Jezeli znasz jakies dokumenty na ten temat to…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-03 13:53:51

maria421 napisała: > Czy to dla Was zdrajca III Rzeszy, czy bohater? > > I jezeli Rudof Hess jest bohaterem, to kim jest von Stauffenberg? Ze sprawy Hessa jest za malo danych. Po co Hess polecial do Anglii, tylko Brytyjczycy wie…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-06 12:22:39

That’s all right. Paranoja jest w Polsce wysoce popularna, jest wiec jak najbardziej wlasciwe, by paranoik obyty w swiecie ksztalcil nieobytych w swiecie paranoikow krajowych. Jestem stanowczo przeciwny dyskryminacji paranoikow, a tu mamy podre…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-03 14:22:38

Sluze Ci uprzejmie, Mario. Jak ci wiadomo, jestem z wyksztalcenia historykiem. Jako taki, umiem szukac. Mam wiec i odnosniki do materialow po angielsku. Pod odnosnikami sa sterty dokumentow zrodlowych i powaznych opracowan badawczych na inter…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-04 03:12:40

Rewizjonizm polega na tym, Mario, że zamiast prywatnie się zapoznać z faktami, na co miałaś skolko ugodno czasu od 1981 roku, obnosisz ignorancję jak sztandar, z dziecinnymi pytaniami: “a jak było?”, “a może wcale nie tak?”…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-06 12:35:33

New Evidence on the Polish Crisis 1980-1982 Table of Contents: Introduction By Malcolm Byrne. 3 Jaruzelski, the Soviet Union, and the Imposition of Martial Law in Poland: New Light on the Mystery of December 1981 By Mark Kramer . 5 The Anoshki…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-04 03:13:36

starypierdola napisał: > Man!! Co za epistola!!! (…) Drogi pierdołło, W pierwszych słowach mojego listu niech bedzie pochwalony don za świetny humor, w jaki mnie wprawił sugerując, że udaję historyka. Oczywiście, w Internecie…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 02:55:41

stary_ormowiec napisał: > Przeczytalem dokladnie i nie widze nic na temat zatrzymac obywateli polskich > poslugujacych sie obcym paszportem. > > Czemu, wiec, ten link mial sluzyc? Temuy zebys zrozumial, ze bicza na swoja dupe …

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 04:03:19

Znaczy, jeśli waaadza czegoś nie publikuje, to znaczy, że tego nie praktykuje? To fantastycznie, strasznie sie cieszę, że o tej korupcji w Polsce to wszystko nieprawda. Odwrotnej strony Księżyca też nad Polską nie ma, bo nikt jej nie widział. …

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 02:52:54

wymagany standard jest tutaj: <a href=”http://www.state.gov/p/eur/rls/rm/28579.htm”target=”_blank”>www.state.gov/p/eur/rls/rm/28579.htm</a&gt; the future of the world, with Poland, with Eastern Europe, with the world is no visa, not visa. That’s -…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 03:06:59

filipek.us napisał: > Przy okazji pytanko: > czy Radosław, będący podwójnym obywatelem brytyjskim, płaci podatki królowej z > roboty w USA? Czy Płaci też III-ciej RP? Z pamieci – III RP nie musi – dochod wytworzony poza terytor…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 03:42:10

filipek.us napisał: > Przy okazji pytanko: > czy Radosław, będący podwójnym obywatelem brytyjskim, płaci podatki królowej z > roboty w USA? Czy Płaci też III-ciej RP? Z pamieci – III RP nie musi – dochod wytworzony poza terytor…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 03:42:10

luiza-w-ogrodzie napisała: > prawdziwystarywiarus napisał: > > > Mnie nigdy nie niepokoilo, nawet przed wynalezieniem Internetu i > przegladarek. > > To chyba zalezy kto wchodzil? > LOL > > Pozdrawiam…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 04:05:25

filipek.us napisał: > W zeszłym roku podniesiono limit z 76 tys. US dollars do 80 tys. Dochodzi do > tego opodatkowanie od wynajmu i od przychodu kapitałowego niezależnie od > pensji. Tak przypuszczam, ale jeszcze nie sprawdziłem. …

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 04:02:22

luiza-w-ogrodzie napisała: > W dobie powszechnego rozprzezenia wszystkiego ni epowinno to Ceibie niepokoic, > IP. > > Pozdrooofki > Luiza-w-Ogrodzie > > ><((((º>`·.¸¸.·´¯`·….

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 03:48:37

obludnik napisał: > Jak sie posiada odpowiednie pieniadze to Polska jest najlepszym krajem na swiec > ie dla Polaka. Ale trzeba miec tyle, zeby starczylo na uzbrojona ochrone osobista oraz izolacje akustyczna domu, zeby nie docho…

<!– forum –> Polonia więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 03:53:05

<a href=”http://polonia.pap.com.pl/2001/02/20010215170950.html”target=”_blank”>polonia.pap.com.pl/2001/02/20010215170950.html</a&gt; Elita… Z sentymentem wspominam moje czasy szkolne w PRL lat siedemdziesiątych, a zwłaszcza surrealistyczną k…

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-05 11:17:32

luiza-w-ogrodzie napisała: >a teraz? Nieuzywany organ zaniknal. A probowalas z drugiej strony?

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-06 03:57:52

Being macho does not prove mucho. (Zsa Zsa Gabor) Rownież i w Polsce. Cojones i mięśnie to są dwie różne sprawy.

<!– forum –> Polonia ☼ 2 ☼ więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-11 10:45:43

up!

<!– forum –> USA i Kanada więcej z tego forum autor: prawdziwystarywiarus 2004-02-11 10:48:08

Advertisements

0 thoughts on “Choroba wściekłych konsulów

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s