Wycinacze i wycinary

Internauci i internautycy wschodzącej gwiazdy tygrysa sierściucha Pimpusia Europy wydają się preferować cenzurę. Lamerstwo blogierstwa woli wycinać – zapewne wzorem GW choć Wirtualna Polska wcale GW nie ustępuje – zamiast męczyć się odpowiadaniem na niewygodne pytanka. Moim skromnym zdankiem lamerstwo cenzuruje ze strachu. Walnie taki jeden nieprzemyślanego gniota, zostaje przywrócony do pionu niespodziewanym komentarzykiem i nie chce wyglądać na przygłupa, więc wycina komentarz.

Jedynym celem takiej cenzury jest więc ochrona wielkiego ego małego blagiera.

Nie mam najmniejszego zamiaru rozpętywać tu jakiejś kampanii na rzecz wolności słowa. W lamerosferze.pl byłaby to syzyfowa praca tak czy siak.

Old bloggers were waiting for years to have any comments on their blogs. Until then they were emailing and using yahoo groups and other forums instead. Lamerstwo pomroczne optuje więc za starym modelem blogowania. Skoro kRaik raczej nie przoduje w rankingach dostępności internetu, nie jest to trend zaskakujący bynajmniej. A pewne narowy kulturowe nie znikną w narodzie nawet po zaplanowanych 70 latkach doganiania Portugalii.

Choć wycinanie jest stosunkowo powszechne wśród blagierów Pomrocznej, nie chodzi mi tu o skalę zjawiska lecz o konsekwencje cenzury w przypadku pojedynczego blogowicza.

Chciałbym delikatnie zaznaczyć, że dzisiejszy wycenzurowany komentator z łatwością może jutro takiego owakiego cenzora postawić pod pręgierz na swoim własnym blogu. Pożytek z cenzury jest taki, że dyskusja i zainteresowanie przenoszą się gdzieś indziej jak w Rozmowach kontrolowanych: realia w oczach szarej gąski Atkabe po czym rzeczony blog przechodzi do konspiracyjnego podziemia Blogger: User Profile: atkabe heh heh heh. W rezultacie nikt już tam nie chce dziś komentować Realiów Najjaśniejszej Pomrocznej w oczach szaraka .: Przy niedzieli: “Dosyć już upokarzania się przed Wielkim Bratem. Czas aby Wielki Brat zrozumiał, że ma przed sobą równego sobie partnera a nie chłopca do bicia.”

Zachodzą pytania:

  1. czy wycinanie niepochlebnych komentarzy na blogowisku jest skuteczne? Rozpatrzmy na przykładzikach.
  2. A może niedopuszczenie do jakiegokolwiek komentowania jest skuteczniejsze?
Pręgierz

100 DNI I CHYBA STARCZY « Rolex: “Z podniesionym czołem i z uśmiechem męczennika mogę tylko się pochwalić specjalnymi względami u dziadka klozetowego z rolką toaletowego w łapie.”


BlogThis w operetce, IE i Firefox.

  1. Blogger: Pulpit nawigacyjny: ustawiasz język polski z prawej strony pulpitu.
  2. Wchodzimy na Pomoc Bloggera : What is BlogThis! ?
  3. Przeciągamy myszą BlogThis! BlogThis!
  4. W Firefox przesuwamy –> BlogThis! do Bookmarks Toolbar.
  5. W IE nie wchodzi mi do Links, ale w IE można za to zainstalować Google Toolbar
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s