Quasi-prawica nadwiślańska

Każdy przedszkolak wie, że tzw. polska prawica to ci, którzy siedzieli po prawej stronie okrągłego stołu.

 1. Statut “polskiej prawicy nie ustępuje statutowi SLD a nawet się z nim pokrywa.
 2. Prawica – Wikipedia, wolna encyklopedia: “Nurt 1. jest często utożsamiany z lewicą, nurt 2 z prawicą, choć z punktu widzenia definicji lewicy i prawicy oraz programów realizowanych przez poszczególne ugrupowania taka klasyfikacja jest nieprawdziwa i uważana za zbyt duże uproszczenie. Np. PiS, wywodzący się z nurtu 2, realizuje dziś program ‘Polski Solidarnej’, który jest bardzo bliski koncepcji państwa opiekuńczego, czyli lewicowy.”
 3. Ten komentarz jest najbliższy mojej opinii ( Dora też sie tam nie popisała 😉

  podział polskiej polityki nie przebiega na linii prawica-lewica, lecz na tych którzy siedzieli przy Okrągłym Stole i na tych którzy nie siedzieli. Zauważ jak wiele liberalnych poglądów przejęło SLD, jak wiele lewicowych przejął PiS.

  Kaczyńscy zrobili wszystko co możliwe by skontrować okrągłostołowców z resztą. Tym sposobem do jednego wora politycznego mamy wrzuconych demokratow.pl i SLD, PO a do drugiego PiS, Samoobronę i LPR. Tradycyjny podział ze względu na stosunek do gospodarki, ustroju państwa, moralności i wolności zastał odrzucony a wprowadzono nowy opierający się na stosunku do Okrągłego Stołu. Oczywiście nie tylko, ale to jest jakby “pierwszy” i najważniejszy podział.

 4. FORUM.POLITYKA.ORG.PL :: Zobacz temat – Jakie partie polityczne w Polsce: “są trzy wymiary lewicowości-prawicowości. Ustrojowy, gospodarczy i etyczny. Te dwa ostatnie- wiadomo. Wymiar ustrojowy: prawica jest za wzmacnianiem władzy wykonawczej, lewica-ustawodawczej.”
 5. umysły ostre jak brzytwa w rękach młodocianego: “Robert Krasowski w Dzienniku z 15 marca pisze, że gdyby zapytać dzisiejszego trzydziestolatka, o co chodzi w wojnie lustracyjnej, największej i najdłużej trwającej wojnie ideowej w III RP, to zapewne ów trzydziestolatek nie potrafiłby odpowiedzieć, i dalej stawia tezę, że jej przyczyną jest personalna wojna Michnika z Kaczyńskimi. Czyli nie potrafi zrobić żadnej analizy systemowej, bo ona wymaga już czegoś więcej, niż doświadczenie osobiste”
 6. Gołosłownie o prawicy
 7. czyli o braku odsyłaczy
 8. Z socjologią na ty 😉
  Bez Dogmatu – archiwum


 1. BlogThis w operetce, IE i Firefox.
  Blogger: Pulpit nawigacyjny: ustawiasz język polski z prawej strony pulpitu.
 2. Wchodzimy na Pomoc Bloggera : What is BlogThis! ?
 3. Przeciągamy myszą BlogThis! BlogThis!
 4. W Firefox przesuwamy –> BlogThis! do Bookmarks Toolbar.
 5. W IE nie wchodzi mi do Links, ale w IE można za to zainstalować Google Toolbar
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s