Koniec istnienia latarników

SalonNiezaleznych.org :: Zobacz temat – Świta mi nadzieja – czyżbyśmy nie istnieli? Tak trzymać!:

“- Nowo mianowany minister finansów wystąpił z wnioskiem o nadanie mu numeru PESEL – informuje radio RMF FM. O złożenie wniosku w jego imieniu poprosił swoich współpracowników. Jeśli będą takie wymagania minister zgłosi się osobiście. Rostowski nie ma numeru PESEL ponieważ urodził się za granica i ma obywatelstwo Wielkiej Brytanii

Nowy minister finansów tłumaczy, że numer identyfikacyjny PESEL jest pierwszym krokiem, aby móc płacić podatki za dochody uzyskane w Polsce. Minister skorzysta bowiem z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią. Numer PESEL jest konieczny, aby być identyfikowalnym dla polskiej administracji – Za dochody, które mam w Wielkiej Brytanii, muszę płacić podatki w Wielkiej Brytanii. Ale za dochody, które będę miał w Polsce, będę płacił w Polsce – powiedział RMF FM Jacek Rostowski.

Nadanie PESEL-u standardowo trwa ok. 30 dni, jednak w przypadku osoby nie będącej obywatelem Polski procedura może potrwać nawet dwa lata. Potrzebne do tego dokumenty trzeba ściągnąć z konsulatów. ]ak ustaliło w MSWiA radio RMF FM osoba z polskim paszportem nie mająca numeru PESEL de facto nie istnieje. Może to utrudnić nowemu ministrowi np. w korzystaniu z lekarza lub w wykupie leków na receptę. ”

PS hasło w Salonie Niezależnych do tego wpisu poniżej.

Advertisements

0 thoughts on “Koniec istnienia latarników

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s